İlk Uzun Yola Çıkma Kararını Nasıl Aldık?

(routeinfinite)

İlk Uzun Yola Çıkma Kararını Nasıl Aldık?

                                                        Düşündük! “Biz ne istiyoruz?”

    Gezme aşkı bizi hem heyecanlandırıyor hem de merak ve keşfetme duyguları içerisinde kendi ülkemizi gezmeden gezginlik sıfatına ulaşamayacağımızı çok iyi biliyorduk. Birlikte daha öncesinde birçok seyahatimiz olmuştu ancak böylesine uzun ve yorucu bir yolculuğa ilk kez cesaret ediyorduk. Amacımız her yeri görmek kültürleri öğrenmek ve kültürel yemeklerini tatmaktı. Yani biz turistten çok daha fazlası, gittiğimiz bölgelerin birkaç günlüğüne de olsa vatandaşı olmak istiyorduk. Tek ihtiyacımız olan şey biraz cesaret, biraz güven ve en önemlisiyse paraydı.

    Kendimize sorduk : Biz ne istiyoruz? Cevap tabi ki dünyayı gezmek, her yeri görmek. Aslında bunu birçok insan istiyor.

    Bir diğer soruysa : Nereden başlamalıyız? işte birçok insan kendine bu soruyu soramadığı için hayallerini gerçekleştiremeden yaşlanıyor, dünyaya veda ediyor.

    İkinci sorunun cevabı tabi ki kendi ülkemizden, Türkiye’den başlamalıyız oldu. Hemen işe koyulduk. Hayal kurmakla kalmadık plan yapmaya başladık. O zamanlar (Honda CBR 600F) motosikletimiz vardı. Onunla da 20.000 km yol yapmışlığımız var.

Neyse onu başla bir yazıda anlatırım 😀

 

    Fakat onunla yaptığımız yol en fazla 15 gün sürdüğü için bunu turdan saymıyorduk. Sanki biraz zorlanmak istiyorduk. O zamana kadar hep büyük hacimli racing tarzı motosikletlere binen Berkay’la 600 CC den aniden hayallerimiz için 150 CC ye düşme kararımızı hatırlıyorum. İkimiz içinde psikolojik anlamda oldukça zor olmuştu.(Honda CBF 150) alma kararımızın üzerine kısa bir araştırma sonucu 2. el güzel bir motosiklet bulduk. Çorlu’ya bakmak için gittik ve beğenmemiz üzerine yeni motosikletimizi aldık.

    CBR 600  F ‘in üstünden artan parayla kendimize bir plan çıkarttık. Ege kıyısından inecek, Akdeniz kıyısından Adana’ya kadar gidecektik. Oradan d a Ürgüp daha sonra Ankara üzerinden Bursa’ya son olarak Karadeniz kıyısından Rize’ye kadar gidip dönecektik. Okulumuzdan kalan zamanda (100 gün) bu turu gerçekleştirmeyi düşünüyorduk. bütçemizi 10.000₺ olarak belirledik. Günde benzin dahil 100₺ ‘yi geçemezdik. Aksi bir durum olursa da turumuzu yarıda kesip dönebilirdik. İnternet üzerinden ikinci el bir heybe çanta aldık.

    Daha önceden kamp yaptığımız için pek bir eksiğimiz yoktu. Yemek yapacak malzemelerimiz, Kamp ekipmanlarımız tamamdı.

    Motosikletimizin yola çıkmadan son bakımını yaptırdık ve yola çıktı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir