Adventurer Hardcase

Adventurer Topcase (40 Litre)

Uzun turlardaki mutfağımız. Gri seçmemizin sebebi yiyeceklerimizi içerisinde taşırken siyahın çok ısınabilme ihtimaliydi. 40 litre olmasına rağmen içerisine sığanlar bizi hep şaşırttı. Geniş hacmi ve sert yapısı sayesinde kolay ve güvenli bir kullanım sağlıyor. Kilit sistemi motosiklet kullanıcısı olmayan birinin açamayacağı şekilde zor olduğu için de güvende hissettiriyor. Tazyikli su ile defalarca yıkadık kesinlikle su almıyor, yetmedi içerisine su doldurduk ve çalkaladık tık yok. Oldukça zorlu yollarla kullandık, defalarca motosikletimiz düştü, 90 gün güneşin altındaydı ve sadece ufak bir matlaşma oldu. Matlaşma alüminyum tüm ürünlerde olabilen bir şeydir ve parlatmanın çeşitli yöntemleri vardır. Aynı zamanda köşelerindeki reflektör bantlar sayesinde görünürlük ön plana çıkıyor.

Adventurer Sidecase (45 Litre)

Uzun yolculuklara çıkarken kıyafetleri, gün içerisinde ihtiyaç duymadığımız akşamdan akşama kullanılan eşyaları taşımak adına herkesin sahip olması gereken yan çantaları alma aşamasında epeyce marka araştırması yapmıştık. Türk markalar arasında bizce en iyisi olan Adventurer 90 günlük turumuzda defalarca yan yatmaya rağmen ezilme, ve hatta derin çizilme bile olmamasıyla bizi çok şaşırttı. Reflektif çıkartmaları sayesinde yüksek görünürlük ve şık bir görünüm sağlıyor. Çift taraflı kilit teknolojisi sayesinde her iki taraftan da çantaları açıp kapatabiliyorsunuz ve akşamları çantanızı otel odanızda veya çadırınızda kolaylık için tamamen açık bırakmak istediğinizde kapağı çantadan ayırabiliyorsunuz.

İç Çantalar (2×45 Litre)

Yarı termal su geçirmez soft çantalar sayesinde yolda tüp, ilaç, krem vb. ürünlerimizin sıcaktan ve darbelerden etkilenmemesini sağlıyoruz. İç çantaların en büyük kolaylığı her akşam tekrar tekrar sökmesi işkence olacak olan alüminyum çantalarımızı motosikletimizin üzerinde bırakıyoruz ve iç çantaları alıp rahatlıkla çadıra veya otelimize götürebiliyoruz. 2018 döneminde üretilen çantalar biraz kullanım açısından kalın ve çantayı küçültebiliyordu ancak adventurer kendini her sene geliştiren bir marka olduğu için iç çantaları en kısa sürede en az yer kaplayan hale getirmesini diliyoruz.

Topcase Filesi   

Topcase filesi uzun yol yapan tüm motosiklet kullanıcılarında bizce olması gereken bir ürün. Genellikle yurt dışı seyahatlerimizde pasaport, evraklar, kullanımda olan ilaçlar, kalem, kağıt ve diğer acil kullanılacak tüm ürünlerimiz için toparlayıcı oluyor.

Adventurer Sırt Dayama Pedi

Sırt dayama pedi artçılı gezen herkes için mutlaka olması gereken bir ürün.

Su’nun yorumu : Ben sırt dayama pedi olmayan motosikletlere bindiğimde çukur, kasis ve benzeri motosikleti sarsan yol bozukluklarından geçerken ister istemez sırtımı topcase’e çarpıyorum. Bu sırt korumasına rağmen canımı yakıyor hatta öyle ki bazen nefesimi bile kesebiliyor. Koruma pedleri bir nebze bunu azaltıyor. Ayrıca sürekli kullanımda uzun yollarda sırtımı yasladığımda titreşimde azalma ve konforumda artış yaşıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir